Müşteri Temsilcisi 0 (535) 569 66 01

Erken Boşalma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Erken Boşalma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Erken boşalma, daha çok psikolojik sebeplere dayanan bir tür rahatsızlıktır. Tabii ki bu rahatsızlık genellikle mastürbasyon yaparken bir sorun yaşamasına sebebiyet vermezken cinsel birleşme esnasında zor durumda kalmasına neden olmaktadır. Dolayısıyla erken boşalma tedavisi nasıl olacağına dair araştırma yapan kişi sayısının da fazla olduğunu belirtmek gerekmektedir. Günümüzde birçok erkeğin başına gelebilen erken boşalmanın psikolojik temelli olduğu düşünülmektedir. Ancak az oranda da olsa fiziksel sebeplerden ötürü bu tür şikayetlerin ortaya çıkacağı unutulmamalıdır. Sonuç olarak en başta sildenafil ya da tadalafil etken maddeli ilaçlarlar ile erken boşalmayı engelleyen krem ve çeşitli geciktiricilerin bu noktada etkili olduğunu söylemek mümkündür.

Erken Boşalma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Erken boşalma özellikle erkeğin cinsel performansını ciddi ölçüde rahatsız eden ve kökeninin psikolojik olduğu düşünülen bir rahatsızlıktır. Haliyle ilk etapta bu soruna sebep olan faktörleri öğrenebilmek için hastaların uzman doktorlara başvurmalarının daha yararlı olduğunu söylemek mümkündür. Ancak doktora gitmekten çekinen ve bu konuda utanç duyan bireylerin cinsel sağlık ürünlerine yöneldikleri bilinmektedir. Genel anlamda erken boşalma tedavisi ilaç ve krem ile tamamlanırken büyük çaplı erken boşalma sorunlarında psikolojik destek de söz konusu olabilmektedir. Bu arada Türkiye’de erken boşalma ile karşılaşan pek çok erkeğin olduğu ve bu sorunun utanılacak bir şey olmadığı da unutulmamalıdır.

Erken Boşalmaya Sebep Olan Faktörler

Genellikle erken boşalma genç yaşlarda ortaya çıkabilmekte ve tedavi edilmezse uzun süre boyunca erkeğin cinsel performansını olumsuz etkilemektedir. Bundan dolayı pek çok kişi erken boşalma nedenleri araştırılmakta ve bu araştırma sonucunda tedavi öğrenmek istemektedirler. Erken boşalma sebep olan faktörler daha çok cinsel eğitimin az olması, kadınlarla iletişimin yeteri düzeyde sağlanamaması ve kafada oluşturulan cinsel tabular şeklinde ifade edilebilmektedir. Yine bunun yanı sıra erken boşalma fizyolojik sorunlardan ötürü de ortaya çıkabilmektedir. Dolayısıyla ilk başta bu sorunun neden kaynaklandığı öğrenilmeli, akabinde ilaç ya da çeşitli tedavi yolları izlenmelidir. Bilindiği üzere Erken boşalma, normal bir rahatsızlık olup erkeklerin belirli dönemlerde yaşadıkları sorunlardan birisidir.