Müşteri Temsilcisi 0 (535) 569 66 01

Ereksiyon Sorunu Tedavisi

Ereksiyon Sorunu Tedavisi

Pek çok erkek ereksiyon olamama problemi ile mücadele etmekte ve ilk etapta ereksiyon sorunu tedavisi araması yapılmaktadır. Bilindiği üzere cinsel ilişkide penisin yeteri kadar sertlik sağlayamamasına ereksiyon sorunu adı verilmektedir. Ayrıca mastürbasyon sırasında da aynı durumun yaşanması söz konusu oluyorsa büyük ihtimalle bu durum psikolojik sebeplerden kaynaklanmamakta ve mutlak suretle tedavi gerekmektedir. Tedavi daha çok tadalafil, sildenafil sitrat gibi etken maddeli ilaçlarla yapılmakta ve büyük ölçüde fayda sağlamaktadır. Ancak bunların da etkili olmadığı hallerde uzman ürologlar teşhisi koymakta ve tedavi planını hazırlamaktadırlar.

Ereksiyon Sorunu Nasıl Çözülür?

Ereksiyon sorununa çözüm üretebilmek için öncelikle hastalığa sebep olan şeyi iyi tespit etmek gerekmektedir. Yani erkekteki sertleşmenin psikolojik ya da fizyolojik kaynaklı olduğu öğrenilmeli, buna göre tedavi planı hazırlanmalıdır. Psikolojik olduğu düşünülen sertleşme problemlerinde cinsel terapiler ve psikologlar büyük ölçüde hastalara yardımcı olurken, fizyolojik temelli ereksiyon sorunlarında hap ve tabletlerin tedavide kullanıldığı unutulmamalıdır. Sonuç itibariyle sertleşme problemlerinin büyük ölçüde sildenafil ya da tadalafil içerikli ilaç ve cinsel performans ürünleriyle çözüldüğü unutulmamalıdır.

Türkiye’de ereksiyon olamıyorum neden diye soran ve bu sorunun yanıtını arayan binlerce kişi bulunmaktadır. Ancak ereksiyon sorunlarının ne zaman başladığı, nasıl ortaya çıktığı ve tedavisinin nasıl olması gerektiği doktor tarafından hastalara iletilmektedir. Dolayısıyla büyük problemlerde direkt ilaç kullanmak yerine ürologlarla temasa geçmek doğru olacaktır.

Ereksiyon Sorunu Neden Olur?

Ereksiyon sorunları daha çok psikolojik temellidir. Yani cinsel ilişkiden korkan ve cinselliği kafasına bir tabu haline getirmiş kişilerde bu tür problemlerin ortaya çıktığını söylemek mümkündür. Yine çok fazla mastürbasyon yapan, erotik film seyreden ve kendisini tatmin eden bireylerde de soruların yaşanabildiğini hatırlatmak uygun olacaktır. Bundan ötürü tedavide cinsel anlamda bilgili psikologlardan yardım alınabilmekte veya cinsel performans ürünleri kullanılabilmektedir. Cinsel performans ürünleri daha çok aktif cinsel birleşme öncesinde tercih edilirken psikologla görüşmenin seanslar halinde olacağı da unutulmamalıdır. Sonuç itibariyle sertleşme sorunlarının nedenler aslında psikolojik ve fizyolojik şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Şayet sorun fizyolojik ise ürologlar hastalarına gerekli direktifleri vereceklerdir.